X

5 ЗАПИТАНЬ ДЛЯ ОЦІНКИ сприйняття когнітивного дефіциту при депресії

Брінтеллікс (вортіоксетин) є препаратом для лікування великого депресивного розладу у дорослих (ВДР)

Кожен коли небудь відчуває проблеми з пам’яттю, увагою або ж концентрацією, проте ці проблеми можуть виникати частіше у осіб з такими хворобами, як депресія.

Наступні питання описують кілька ситуацій, в яких людина може стикатися з проблемами когнітивного функціонування. Дайте відповідь, будь ласка, на кожне запитання. Якщо ви не певні, яку відповідь обрати, виберіть ту, що найближче описує ваш стан.

Як часто протягом останніх 7 днів... Ніколи за останні 7 днів Зрідка (один раз або двічі) Інколи (від 3 до 5 разів) Часто (приблизно раз на день) Дуже часто (більш, ніж раз на день)
У вас були труднощі з плануванням справ (важко вирішити, які саме справи та в якому порядку виконувати)?
Чи було вам важко сконцентруватися на тому, що ви читаєте?
Ви забували, яке сьогодні число, поки не перевірили це?
Після розмови по телефону ви забували, про що розмовляли?
Ви раптом помічали, що ні про що не думаєте?

Опитувальник для пацієнтів дозволяє оцінити когнітивну функцію при депресії на основі сприйняття і переживання ними повсякденних проблем та звернути увагу на те, як порушення когнітивної функції впливає на щоденне функціонування пацієнта.

5 запитань для оцінки когнітивних функцій при депресії1

5 запитань для оцінки когнітивної функції при депресії - це проста анкета, яку заповнює пацієнт. Вона показує, як порушення когнітивної функції при депресії впливає на функціонування пацієнта. Опитувальник допомагає лікарю виявляти пацієнтів із когнітивною дисфункцією при депресії і призначати цільове лікування.2

Застосування

Структуровані питання, на які пацієнт зазвичай може дати відповіді самостійно або з незначною допомогою інтерв’юера. Час заповнення становить приблизно 2-3 хвилини.

Оцінка

Відповідаючи на запитання, пацієнт оцінює свій стан за шкалою від 0 до 4. Загальна оцінка складається з суми балів за 5 пунктами у межах від 0 до 20. Вищі оцінки означають більші проблеми у когнітивному функціонуванні пацієнтів з депресією.

Оцінюючи результати, важливо враховувати, що бали відображають суб’єктивне порушення і не обов’язково співвідносяться з результатами об’єктивних нейропсихологічних когнітивних тестів.3

Посилення важкості симптомів депресії пов’язане з погіршенням сприйняття когнітивного функціонування.4

Перелік літератури

  1. Sullivan MJ et al. Pain Res Manage 2002;7:120-6.
  2. Fehnel SE et al. Patient-centered assessment of cognitive symptoms of depression. CNS Spectrum 2013 Sept 25:1-10
  3. Farrin L, Hull L, Unwin C, et al. Effects of depressed mood on objective and subjective measures of attention. J Neuropsychiatry Clin Neurosci. 2003;15(1):98–104.
  4. Lawrence et al. Association Between Severity of Depression and Self-Perceived Cognitive Difficulties Among Full-Time Employees. Prim Care Companion CNS Disord. 2013; 15(3). doi: 10.4088/PCC.12m01469.

Ви залишаєте
brintellix.com.ua