X

Підсумки конференції «Психіатрія ХХІ століття: проблеми та інноваційні рішення»

Брінтеллікс (вортіоксетин) є препаратом для лікування великого депресивного розладу у дорослих (ВДР)

Науково-практична конференція з міжнародною участю «Психіатрія ХХІ століття: проблеми та інноваційні рішення» відбулася в Києві з 27 по 29-е квітня 2017 р., ставши визначною подією для фахівців у галузі охорони психічного здоров’я і науковців.

Організації заходу сприяли Український НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України; Асоціація психіатрів України; міжнародна організація «Глобальна ініціатива в психіатрії» та інші заклади. Організаційним партнером став благодійний фонд розвитку інновацій медицини «РІМОН». Одним із офіційних спонсорів конференції виступила компанія Лундбек.

У період реформування системи охорони здоров’я в Україні форум надав усім, хто має відношення до охорони психічного здоров’я, можливість зустрітися й обмінятися сучасною інформацією щодо нових можливостей надання допомоги пацієнтам, долучитися до європейських стандартів у сфері охорони психічного здоров’я. Присутня на конференції президент Всесвітньої психіатричної Асоціації Гелен Геррман (Австралія) висловила надію, що в травні наш парламент затвердить зміни до Закону України «Про психіатричну допомогу», які відповідають нормам європейських документів щодо захисту прав пацієнтів.

У рамках конференції, яку відвідали близько 400 учасників, відбулися симпозіуми, майстер-класи та воркшопи, присвячені найактуальнішим питанням психічного здоров’я, зокрема:

  • Служба охорони психічного здоров’я в умовах воєнних дій та надзвичайних ситуацій
  • Питання діагностики і терапії станів залежності
  • Передача знань: від досліджень до клінічної практики
  • Психотерапія і психологічна корекція при психічних порушеннях
  • Поведінкові розлади у дітей та підлітків: профілактика, терапія, промоція психічного здоров’я
  • Проблеми осіб з розумовою відсталістю

Під час симпозіуму «Еволюція психіатричних дефініцій та діагностичних категорій. Застарілі та нові діагностичні категорії в МКХ-10 та DSM-5» прозвучали доповіді, присвячені питанням діагностики й лікування когнітивних дисфункцій, зокрема ефективності застосування інноваційного антидепресанта з мультимодальною дією – вортіоксетину (Брінтеллікс).

«Когнітивна дисфункція при великому депресивному розладі: сучасні аспекти та можливості корекції» – таку назву мала доповідь д.мед.наук, професора кафедри загальної практики ДЗ «Запорізька медична академія післядипломної освіти МОЗ України» О.А. Левади. Докладно розглянувши когнітивну дисфункцію (КД) при великому депресивному розладі (ВДР), доповідач підкреслив її негативний вплив на повсякденну і професійну діяльність, а також те, що КД порушує лікувальний процес і є фактором ризику рецидиву. Аналізуючи можливості медикаментозної корекції при ВДР, О.А. Левада відзначив, що, на відміну від більшості антидепресантів, які лише опосередковано впливають на КД, вортіоксетин, завдяки мультимодальній дії (модулює функцію ряду 5-НТ рецепторів; пригнічує зворотне захоплення серотоніну, підсилює нейропластичні процеси і трансмісію 5-НТ, норадреналіну, дофаміну, глутамату й ацетилхоліну в мозку), поліпшує когнітивні функції у пацієнтів з депресивним розладом незалежно від впливу на симптоми депресії.

Його колега, О.С. Троян, у доповіді «Оцінка когнітивних порушень у пацієнтів з великим депресивним розладом та їх динаміка на фоні лікування вортіоксетином» докладно зупинився на методах тестування, які дозволяють діагностувати КД при ВДР і оцінювати ефективний вплив терапії вортіоксетином.

«Імунологічні механізми когнітивних порушень при великому депресивному розладі та сучасні способи їх корекції»(КУ «Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради). Продемонструвавши взаємозв’язок стресу, нейрозапалення і нейропластичності, зупинившись на ролі прозапальних цитокінів при ВДР та інших психічних розладах, доповідач продемонстрував, що терапія вортіоксетином ефективно сприяє посиленню галуження дендритів гіпокампу й активації генів, задіяних у процесах нейропластичності в нейронах префронтальної кори.

Підсумувати плідну роботу конференції можна словами Гелен Геррман: «Основний посил, який ми хочемо передати, це те, що психічне здоров’я, а також розвиток психіатрії є невід’ємною частиною розвитку будь-якої країни».

Ви залишаєте
brintellix.com.ua