X

Всесвітній День Здоров’я

7 квітня 2017 р

Депресія – тема всесвітнього Дня Здоров’я
7 квітня 2017 р.

Щороку в день заснування Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) відзначається Всесвітній день здоров’я, який дає можливість привернути увагу громадськості до певної актуальної проблеми, що хвилює людей у всьому світі. Цього року темою кампанії з проведення Всесвітнього дня здоров’я є депресія.

Депресію визнано провідною причиною поганого стану здоров’я та інвалідності в усьому світі.
Згідно з останніми оцінками ВООЗ, понад 300 млн осіб страждають на цю недугу, що становить 4,4% від світової популяції, а частота захворюваності зросла більш ніж на 18% у період між 2005 і 2015 рр. В Україні, за даними на 2015 р., захворюваність на депресію становить більше ніж 2,8 млн випадків, що дорівнює 6,3% населення і є найбільшим показником серед країн Європи.
На жаль, далеко не всі хворі на депресію отримують належне лікування й підтримку, що позбавляє їх можливості жити здоровим і продуктивним життям.

Від депресії страждають особи незалежно від віку, категорії населення та країни. Вона негативно відбивається на здатності людини виконувати навіть найпростіші повсякденні завдання і може призводити до катастрофічних наслідків для взаємин людини з близькими, позбавляти здатності заробляти на життя. За тяжких форм депресія може призвести до самогубства – нині вона є другою за частотою провідною причиною смерті серед людей віком 15-29 років.

Всесвітній день здоров’я 7 квітня являє собою найвищу точку в проведенні річної кампанії ВООЗ під девізом: «Депресія: давайте поговоримо». Загальна мета кампанії полягає в тому, щоб якомога більше осіб із депресією отримували допомогу.

Одним із перших кроків для вирішення проблеми, на думку доктора Шекхара Сакса, директора Департаменту ВООЗ із профілактики психічних розладів та вживання психоактивних речовин, є подолання в суспільстві забобонів і дискримінації навколо депресії: «Ми вирішили провести нашу кампанію саме під таким девізом, тому що в суспільстві, на жаль, зберігається ставлення до психічних захворювань як до певного тавра. Для того, хто живе із депресією, розмова з людиною,
якій він довіряє, часто є першим кроком на шляху лікування та відновлення».

ВООЗ визначила міцні асоціації між депресією й такими захворюваннями, як діабет і серцево-судинні патології; при цьому є і зворотні асоціації, тобто особи із зазначеними умовами мають більш високий ризик розвитку депресії.

Депресія характеризується постійним сумом і втратою інтересу до звичної діяльності, а також нездатністю виконувати повсякденні дії, що триває 14 днів або довше. Особи, які страждають на депресію, як правило, втрачають енергію, в них змінюється апетит, спостерігаються розлади сну, тривожність, зменшення концентрації, нерішучість, занепокоєння, почуття марності, провини або безнадійності і думки про членоушкодження або самогубство.

Жертвами самогубства щороку стають сотні тисяч життів. За словами доктора Ш. Сакса: «Краще розуміння депресії і можливостей її лікування надзвичайно важливе, але це тільки початок.

Необхідно створити масштабну службу охорони психічного здоров’я, доступну для пацієнтів усіх країн».
Лікування депресії зазвичай включає психотерапію, вживання антидепресантів або комбінацію цих двох підходів.

Компанія Лундбек, будучи єдиною фармацевтичною компанією, спеціалізованою на розробці, дослідженні медичних засобів для лікування захворювань центральної нервової системи, та депресії зокрема, підтримує ініціативи ВООЗ та сприяє поширенню інформації про депресію та методи її лікування серед професійного загалу та пацієнтів і їх родичів. Розробки компанії – антидепресанти Саротен (амітриптилін), Ципраміл (циталопрам) та Ципралекс (есциталопрам) – допомогли мільйонам пацієнтів з депресією у всьому світі.

Сучасний антидепресант мультимодальної дії з прямим впливом на когнітивну дисфункцію при депресії – Брінтеллікс (вортіоксетин) – остання розробка компанія стала доступною і в Україні. Його ефективність доведено у масштабних клінічних дослідженнях.

Ви залишаєте
brintellix.com.ua